artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok

   

   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
 


29 stycznia, piątek,
godz. 19:00

PRACOWNIA PODRÓŻY: WYPRAWA ROWEROWA KAUKAZ 2015
28 stycznia, czwartek, godz. 19:00
SPOTKANIE BEMOWSKIEGO KLUBU KSIĄŻKI
27 stycznia, środa,
godz. 19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ
24 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: PAN KALAFIOR NA BIEGUNIE
23 stycznia, sobota,
godz. 12:00-14:00

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY WOKALNE Z ZESPOŁEM HAPPY PLAY DIXIELAND JAZZ

23 stycznia, sobota,
godz. 19:00

FOLKOWO BEMOWO: HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23 stycznia, sobota,
godz. 11:00 i 14:30

Balet "Dziadek do orzechów" dla dzieci od lat 3
21 stycznia, czwartek, godz. 19:00
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY: POWIĘKSZENIE
20 stycznia, środa,
godz. 19:00

WYKŁADY HISTORYCZNE: BEMOWO NIEODKRYTE WYKŁAD PIERWSZY: ŻYCIE W PŁYCIE. BEMOWO LAT 70./80.
14 stycznia, czwartek, godz. 11:00
FILMOWY PORANEK DLA SENIORÓW: DISCO POLO

14 stycznia, czwartek, godz. 18:30
90. urodziny Janusza Praszczura Orlowskiego
10 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: POLARNA PRZYGODA
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
aktualności

8 i 9 grudnia (sobota, niedziela)

Świąteczny Jarmark Różności

Zapraszamy na kolejną edycję Świątecznego Jarmarku Różności, który odbędzie się dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia,. Tradycyjnie już w tych dniach budynek Artbemu wypełni się licznymi stoiskami z rękodziełem artystycznym, które zlokalizowane będą na parterze i pierwszym piętrze. Miłośników tradycyjnych przysmaków zapraszamy na stoiska
z produktami i wyrobami regionalnymi. Podczas dwóch dni wspólnego świętowania w Artbemie nie zabraknie także atrakcji dla mieszkańców, w programie m.in.: liczne warsztaty, zabawy dla dzieci, kącik gier planszowych, twórcze budowanie
z klocków Lego®, zabawy z tekturą, świąteczne warsztaty plastyczno-artystyczne, wizaż - porady dotyczące profesjonalnego makijażu, warsztaty tworzenia dekoracji i stroików świątecznych i wiele innych. Wytwórnia dekoracji (galeria II piętro),
w której animatorzy wspólnie z mieszkańcami będą tworzyć świąteczną dekorację, w tym miejscu odbędą się także warsztaty animacji poklatkowej i witraż dla dzieci. Podczas dwóch dni Świątecznego Jarmarku Różności zapraszamy także
do Radia Bemowo.fm, które będzie można poznać "od kuchni".

Dodatkowe atrakcje >>


CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA:

8 grudnia
(sobota), godz. 12.00
Świąteczny pokaz taneczny studia tańca SPIN i FREEKIES
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny


9 grudnia (niedziela), godz. 13.00
Teatralny Poranek Bajkowy "Spektakl Szeherezada i Piraci'' - wersja kameralna spektaklu Teatru Palladium.
Spektakl to magiczna opowieść księżniczki Szeherezady, która przenosi widza do krainy tańca. Oprócz orientalnych rytmów i kolorowych scen tanecznych, zobaczymy Piratów z Karaibów i Sindbada Żeglarza. W podróży Szeherezady muzyka klasyczna przeplata się z tańcem nowoczesnym i hip hopem, nie zabraknie również elementów akrobatyki i słynnych tańców Bollywood. Przedstawienie ma charakter interaktywny, dzięki czemu uczestnicy będą mogli poznać wraz z Szeherezadą tajniki różnych stylów tańca. "Szeherezada i Piraci'' to propozycja dla młodych widzów, zarówno przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych. Spektakl ukazuje dzieciom wielokulturowość tańca, rozwija wyobraźnię i pobudza wrażliwość.
Miejsce: Sala Koncertowa; bilety: 25zł


9 grudnia
(niedziela), godz. 17.00
Koncert zespołu Mosaic.

Mosaic to grupa łącząca tradycyjną muzykę polską z orientem i world music. Muzycy grają na zrekonstruowanych - na podstawie ikonografii - instrumentach dawnych (fidel i flety proste średniowieczne) oraz instrumentach tradycyjnych z różnych zakątków świata (dudy galicyjskie, lutnia arabska, orientalne instrumenty perkusyjne).  W muzyce, którą tworzy Mosaic, słuchacz odnajdzie słowiańską dzikość i melancholię, orientalną tajemniczość, mieszaninę dźwięków natury, miejskiego chaosu, dawnego porządku świata i współczesnego eklektyzmu. Mosaic jest laureatem konkursów, takich jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" i "Mikołajki Folkowe". Występował na prestiżowych festiwalach prezentujących muzykę etno (Skrzyżowanie Kultur czy Ethnoport Music Festival). Zespół wydał dwie płyty. Debiutancki album pt. "Ludovava" - zebrał pozytywne recenzje jako folkowe wydarzenie roku 2010. Owocem współpracy Mosaic z Polskim Radiem jest ich druga płyta, "...a my do Betlejem", będąca zapisem koncertu w radiowym Studiu im. W. Lutosławskiego. Podczas koncertu zespół wykona polskie i bułgarskie kolędy tradycyjne. W aranżacjach najstarszych pieśni związanych z Bożym Narodzeniem można będzie odnaleźć muzyczne impresje z Bliskiego Wschodu, Bałkanów czy nawet Indii. Nie zabraknie też dobrze znanych staropolskich pastorałek oraz oryginalnie brzmiących pieśni w języku bułgarskim. Zespół wystąpi w składzie: Jolanta Kossakowska - fidele średniowieczne, gęśle, śpiew, Zofia Kolbe-Wojdyr - dudy galicyjskie, flety, instrumenty perkusyjne, śpiew, Mateusz Szemraj - lutnia arabska, tar, saz, cymbały polskie, Sebastian Wielądek - lira korbowa, flety ney, duduk, dudy, Bart Pałyga - basy, Daniel Moński - instrumenty perkusyjne.
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny

DODATKOWE ATRAKCJE:

JARMARK PRODUKTÓW REGIONALNYCH – SALA 127

FUNDACJA "JOKOT" – PARTER
Stoisko promujące działalność podopiecznych i wolontariuszy Fundacji. Porady dotyczące pomocy kotom. Dzieci i wszyscy miłośnicy zwierząt będą proszeni o chwilę zabawy z obecnymi przy stoisku zwierzętami. Ponadto zbierane będą wpłaty i dary rzeczowe na dalszą działalność Fundacji.  Animatorzy, którzy wspierają działalność Fundacji przygotowali animacje dla uczestników imprezy (orgiami, malowanie buzi i inne).
sobota/niedziela, godz. 11.00-17.00

LAS RĄK LABORATORIUM RĘKODZIEŁ – PARTER
Stoisko pierwszej i największej w Warszawie galerii hand-made/design gromadzącej pod swymi skrzydłami ponad 500 Twórców z całej Polski zaprezentuje wieeeelką ilość cudów wychodzących spod utalentowanych dłoni. Będzie biżuteria, ręcznie szyte torby i dodatki, bibeloty, ceramika, zegary oraz inne prezentowe różności. Przez 4 godziny dziennie LAS RĄK poprowadzi ŚWIĄTECZNE I KOLOROWE WARSZTATY KORALIKOWE - stosy wielobarwnych, drewnianych korali, sznurki jubilerskie, barwne pióra - z tych elementów wyczarować możemy oryginalną biżuterię oraz oryginalne ozdoby choinkowe.
sobota i niedziela, godz. 12.00-16.00

LITTLE FASHION – STYLIZACJA DZIECIĘCA, FOTOGRAFIA MODOWA
ORAZ ESTILO BUTIK – PARTER.

Zapraszamy na świąteczne stylizacje. Wspólnie poszukamy inspiracji na świąteczne dziecięce kreacje i fryzury. Udostępnimy Wam masę cudownych ciuchów, podpowiemy jak można je łączyć, dobierać i zestawiać, a to wszystko dzięki butikowi Estilo, który zaprezentuje kolekcję  marki Mayoral. Będziemy się przebierać, opowiadać o modzie, stylizować i świetnie się bawić, będzie również okazja by móc wziąć udział w mini zdjęciowej sesji modowej.
sobota/niedziela, godz. 11.00-17.00

BRACTWO KUPIECKIE - SALA 215
Stoisko miłośników gier planszowych i towarzyskich połączone z animacjami dla dzieci i sprzedażą gier.
sobota/niedziela, godz. 11.00 - 17.00

KLUB MAM - SALA 215
Stoisko promujące działania Klubu Mam, sprzedaż wypieków przygotowanych przez klubowe mamy, warsztaty dla dzieci. Zapraszamy na plastyczne zabawy - tworzenie ozdób choinkowych z kolorowego papieru i z bibuły, ozdabianie pierniczków zakupionych na stoisku Klubu Mam, lepienie z masy solnej, a także "laboratorium emocji", czyli proste gry dla dzieci i dorosłych uczące jak sobie radzić, gdy targają nami różne emocje.
sobota/niedziela 11.00-17.00 

LAMALA – SALA 215
Sprzedaż książek i zabawek Lamala w godzinach 11.00 - 17.00. Ponadto w godzinach 15.00-17:00 na stoisku odbędą się zajęcia plastyczno - artystyczne i warsztaty z tekturą, pióropusze indiańskie, samoloty oraz kozice górskie będą przyozdabiane świątecznymi kolorami. EFKA - świąteczna fabryka misiów, każde dziecko wyjdzie z imprezy z własnoręcznie zrobionym misiem !!! Dobra zabawa gwarantowana.
WARSZTATY BABAMAZOWIECKA - SALA 215
Wspólnie poznamy obrzędowość, zwyczaje oraz przesądy ludowe Bożego Narodzenia. Odkryjemy tajemnicę staropolskiego piernika, historię aromatycznych przypraw korzennych, a także przekonamy się czy do pierników dodajemy pieprzu. Dzieci będą mogły samodzielnie udekorować tradycyjną ozdobę piernikową. 
warsztaty: sobota w godz. 11.00-17.00, niedziela w godz. 11.00-14.00

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE – I PIĘTRO: FOYER PRZY SALI KONCERTOWEJ
Uczestnicy warsztatów wykonają wianki Bożonarodzeniowe, stroiki ze świecą, najmłodsi uczestnicy będą mogli własnoręcznie ozdobić formatki do zawieszenia (dzwoneczki, gwiazdki, aniołki, etc.)
sobota/niedziela, godz. 11.00 - 17.00

KSZTAŁTOWNIA -I PIĘTRO: FOYER PRZY SALI KONCERTOWEJ
Zapraszamy młodszych i starszych na warsztat zdobienia papieru przy pomocy własnoręcznie wykonanych stempelków. Zwykły szary czy biały papier stanie się najpiękniejszym opakowaniem świątecznych prezentów dla najbliższych. stoisko sobota/niedziela: 11.00 -17.00; warsztaty: sobota/niedziela 12.30-15.00

WARSZTATY TWORZENIA BIŻUTERII - SALA 216
Warsztaty z projektowania biżuterii to doskonały sposób nie tylko na stworzenie niepowtarzalnych ozdób dla siebie i swoich najbliższych, ale i sposób na wspaniałą zabawę. 
sobota 11.30-13.30 

„LEGO KLOCKI – TWÓRCZE BUDOWANIE” - GALERIA II PIĘTRO
Instruktor LEGO zabierze wszystkie chętne dzieci do Laponii, w strefę koła podbiegunowego, gdzie w przepięknej wiosce mieszkają elfy ze św. Mikołajem. Fabryka prezentów, domki elfów, biuro św. Mikołaja oraz zamek Królowej Śniegu potrzebują nowych rozwiązań i przebudowy przed nadchodzącymi świętami. Nasi mali budowniczy, będą mogli zaprezentować swoje pomysły i nowatorskie wzory budując z klocków LEGO. Najciekawsze budowle zostaną sfotografowane i zaprezentowane na stronie Akademii.
sobota/ niedziela, godz. 11.00-17.00

WYTWÓRNIA DEKORACJI  - GALERIA II PIĘTRO
W galerii na II piętrze animatorzy wspólnie z mieszkańcami stworzą świąteczne dekoracje. 
sobota/niedziela, godz. 11.00 - 17.00

ANIMACJA POKLATKOWA - GALERIA II PIĘTRO
Tworzenie animacji to doskonały sposób, by kreatywnie spędzić czas. Wcale nie trzeba być szczególnie uzdolnionym plastycznie aby stworzyć wspaniały film animowany! Uczestnicy pokazowych warsztatów dowiedzą się jak tchnąć życie w otaczające nas przedmioty, warzywa i owoce oraz jak stworzyć animację przy użyciu tektury i kolorowych papierów.
sobota, godz. 11.00-13.00

WITRAŻ DLA DZIECI - GALERIA II PIĘTRO 
niedziela, godz. 11.00 - 17.00


Ponadto podczas imprezy będzie można uzyskać porady dotyczące profesjonalnego makijażu – wizaż (przy sali 125), zapraszamy do naszego internetowego Radia Bemowo.fm, które będzie można poznać  „od kuchni” oraz na liczne warsztaty, które zlokalizowane będą na terenie całego budynku Artbemu.


Organizatorami tej edycji są Bemowskie Centrum Kultury oraz Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej.Aplikacja SimpleViewer wymaga programu Adobe Flash. Pobierz program Adobe Flash. Program Flash jest zainstalowany. kliknij, aby wyświetlić galerię.Serdeczne podziękowania dla firmy ALTER BOSSAR S.C za udostępnienie sprzętu na potrzeby organizacji Świątecznego Jarmarku Różności w Artbem
Współorganizator:   Partnerzy:
Zapraszamy do galerii zdjęć z poprzednich edycji imprezy:


 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury